24 saat dolmadan birbirlerine girdiler! Kavga başladı

Altılı masada geçtiğimiz gün yaşanan cumhurbaşkanı adayı krizinin ardından İYİ Parti Lideri Meral Akşener çok sert bir açıklama yaparak masadan kalktı. Akşener, 5 liderin kendisine aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu dayattığını ve bunu kendisinin kabul etmediğini belirterek altılı masa serüvenine son verdiğini duyurdu.

Akşener’in altılı masayı devirmesinin ardından siyaset gündemi hareketlendi. Beşli masa ortakları İYİ Parti Liderini, İYİ Parti tarafı ise beşli masa ortaklarını suçlamaya başladı. Siyaset tarafında bu gelişmelerin yanı sıra adaylık konusunda da bazı dikkat çeken adımlar geldi.

AKŞENER CANLI YAYINDA CUMHURBAŞKANI ADAYI BULDU

Hukukçu Ersan Şen, HaberTürk’te canlı yayında kendisine yöneltilen adaylık sorusu üzerine “Sayın Meral Akşener’den ve İYİ Parti’den böyle bir teklif gelirse elbette seve seve kabul ederim.” ifadelerini kullandı, Akşener ise reklam arasında arayarak Şen’i görüşmeye davet etti. Akşener‘in bu hareketi kamuoyunda alay konusu oldu. Bir cumhurbaşkanının canlı yayında bulunması Türk halkı tarafından komik karşılandı. 

CHP’NİN ANKETÇİSİ DALGA GEÇTİ

Yaşanan olay sonrası CHP‘ye yakınlığı ile bilinen Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz da Akşener’in bu hareketini tiye alan bir tweet attı. Özkiraz, Akşener’le dalga geçerek “Sarayda çalışmak üzere ; 40 yaşını doldurmuş, Askerliğini yapmış, Üniversite mezunu, Seyahat engeli olmayan, Prezentabıl elemanlar aranıyor. Müracaatlar aşağıdaki adrese DM yoluyla yapılacaktır. Not: Ücret dolgundur” şeklinde bir tweet atıp Akşener‘i etiketledi.

İYİ PARTİLİ VEKİL KILIÇDAROĞLU’NU ÖNE SÜRDÜ

CHP’li anketçi Özkiraz‘ın Akşener’le dalga geçmesi İYİ Partili milletvekili Metin Ergun‘un zoruna gitti. Kemal Özkiraz’ın tweetini alarak cevap veren Ergun da bu kez Kemal Kılıçdaroğlu’nu öne sürdü. Ergun, “En uygun saray çalışanı 12. kez yine Kılıçdaroğlu” tweetini paylaştı. Ancak Ergun bu paylaşımı kısa bir süre sonra silmek zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir