Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun “hançer” açıklamasına: Gecikmiş bir itiraf, beyhude bir sızlanma!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Türk siyasetinin bir ahlak reformuna, yeni bir kalınma hamlesine ihtiyacı vardır. Bunu da MHP ve Cumhur İttifakı gerçekleştirmeye muktedirdir.

“Birileri gibi ülkü ve ülke sevdamızı pazarlık malzemesi görecek kadar ufalmadık. Biz milletimizin uğruna varlığımı adadık. Fildişi kulelerde milliyetçilik taslamadık, milletimizle aynı hizada durduk, millet biziz dedik. Siyasi muhitler arası sürekli göçenlerle, çıkarlarının gemiyle yön değiştirenlerle ne işimiz olmuş ne de ilişkimiz olacaktır. Biz bakacak yüze basmayız, bastığımız yüze de asla bakmayız. Buz üstüne bina yapıp içine girenler ilk güneşte batacaklarını hesap edemeyen ahmaklardır. 

Kurultay delegeleri kararını vermiş bize de saygı duymak ve hayırlı olsun demektir. Üzüldüğümüz husus Atatürk’ü kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara teröristlere işbirlikçilere kiralık gazetecilere selam gönderilmesidir. Kalem selamdan selam kelamdan önce gelir. Bir selam bin hatırdır.

“(Kılıçdaroğlu’nun “sırtımdaki hançerler” açıklamasına) Gecikmiş bir itiraf, beyhude bir sızlanmadır

“Teröriste selam veren sırtına ihanetin semerini vurmuş demektir. Cumhuriyetin ve CHP’nin 100. Yılında genel başkanlığa aday isimlerin kurultay salonundan terörist Demirtaş’a selam göndermesi PKK’yı selamlamaktır, kanlı saldırıları selamlamaktır. İlk tuğla kurulmuş, ilk adım boşluğa atılmıştır. CHP’nin 38. Büyük kurultayında Kuvayı milliyet reddedilmiş, milli mücadele inkar edilmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri yok sayılmıştır. Bu tiplerden millete ve ülkeye hayır gelmez.

“CHP yönetimine hakim olan akıl rehinli ve hacizlidir. Bunların irtibatları ve ilişki ağları sancılı ve karanlıktır. CHP yönetimine diyorum ki Selahattin Demirtaş teröristtir, HEDEP bölücüdür, Osman Kavala Sorosçudur, casustur, suçludur ve cezasını çekecektir.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir