Deprem konutu yaptılar içme suyunu unuttular

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi İkizce Mahallesi’nde yapılan ve aralık ayı içerisinde teslim edilmesi planlanan bin 700 konutun alt yapısın eksik olduğu, içme suyunun henüz çekilmediği öğrenildi.

Bu durumla ilgili konuşan ve daha önce farklı yatırımlarda başlarına gelen aksaklıkların benzerinin deprem konutlarında da çıktığını belirten CHP’li Veli Ağbaba, şunları söyledi:

“Yapılan açıklamalara göre İkizce bölgesinde bin 700 konut aralık ayı bitmeden teslim edilecek. Ancak teslim edilecek evlerin içme suyunun olmadığı ortaya çıktı. TOKİ tarafından Yeşilyurt’un İkizce Mahallesi’nde yapılan deprem konutlarının içme suyu işini Devlet Su İşleri’nin aldığı müjdelendi.

Tıpkı sulama kanalı olmayan barajlardaki gibi, içme suyu döşemeyi unuttukları deprem konutu yapmışlar. Pes artık. İşin sözleşmesinin 08.11.2023 tarihinde imzalanarak 13.11.2023 tarihinde yer teslimi yapıldığı, sözleşmeye göre 11.04.2024 tarihinde işin tamamlanacağı belirtilen açıklamadan hareketle depremzedelerin en iyi ihtimalle nisan ayına kadar musluklarında içme suyuna hasret kalacaklar.

İkizce’deki deprem evlerinin temeli 13 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı. İçme suyu yer teslimi ise 13 Kasım’da yapılmış. Temeli atmış, 7 ay sonra içme suyunu döşemeye başlamışlar. Allah AKP’ye akıl fikir versin. Aylarca depremzedeleri bidonlarla su taşımaya mahkum edecek bu anlayışı kınıyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir